درباره ما

به نام خداوند جان و خرد… کزین برتر اندیشه برنگذرد

۱- تاریخچه

گذشته

وبگاه افسانه‌ها، نخستین بار در سال ۱۳۸۶ ( بهار – خرداد) تأسیس و راه‌اندازی شد. در آن زمان که سایت همگانی برای فانتزی- به جز آکادمی فانتزی- وجود نداشت، وبگاه افسانه‌ها با استقبال چشم‌گیری روبرو شد.

پس از گذشت حدود نه ماه از فعالیت سایت زیر نظر مدیر سابق سایت، سایت به گروه مدیریتی جدید واگذار و فروخته شد و متأسفانه حدود سه ماه بعد سایت به طور کلی محو شد و به تاریخ مجازی پیوست.

در سال ۱۳۹۰، مدیر سابق وبگاه تصمیم به احیای آن وبگاه اما با قدرت و برنامه‌های بیش‌تری گرفت. در این راستا، نزدیک به دو هفته صرف انتخاب کادر مدیران این وبگاه شد. پس از آن تک‌تک بخش‌های وبگاه با وسواس زیادی مورد بررسی و تنظیم قرار گرفت تا آن‌که در روز افتتاحیه همه چیز آماده و نسبتاً تکمیل شده باشد.

وبگاه افسانه‌ها پس از گذشت دو سال و نیم از فعالیت خود؛ با توجه به نارسایی‌ها و مشکلات متعدد سیستم مدیریت محتوای زوپس، تصمیم به رونمایی نسخه جدید وبگاه با سیستم مدیریت محتوای پویاتر و به روز تری کرد.

حال

نسخه جدید سایت که در شب یلدای سال ۱۳۹۲ رسماً افتتاح شد، به سه بخش مجزا تقسیم‍بندی شد؛ پرتال یا ورودی سایت که مربوط به بخش اخبار، مقاله‌ها، ترجمه ها و کتاب‌ها و دریافت فایل سایت می‌شود. انجمن‌های سایت که با سیستم کاملی راه اندازی شد و در نهایت بخش ایفای نقش سایت که در زیردامنه‌ای مجزا با آخرین ورژن سیستم زوپس راه اندازی گردید. در عین حال آرشیو سایت ( نسخه قدیمی سایت ) همواره در دسترس کاربران خواهد بود و این نشانه‌ی تعهد ما به حراست و حفاظت از زحمات و فعالیت‌های کاربران وبگاه است.

آینده

همیشه می‌گویند که آینده نوعی راز برای ماست اما به این معنا نیست که برای آن برنامه‌ی نداشته باشیم. بلندمدت‌ترین اهداف ما برای آینده ساماندهی کامل آثار نوقلمان در زمینه ادب گمانه‌زن و رساندن آن‌ها به سطح و مرحله‌ی چاپ می‌باشد. همچنین تإسیس انتشارات، برگزاری جلسات متعدد در زمینه ادب گمانه زن به صورت سرتاسری در سراسر کشور، انتشار فصل‌نامه

۲- معرفی کادر مدیران

ساختار جدید کادر مدیریت از زمستان ۱۳۹۱ شکل گرفت. این ساختار متشکل است از:

الف. هیئت تحریریه به سرپرستی سردبیر

الف-۱: معاون سردبیر

الف-۲: مشاور سردبیر

الف-۳: حسابدار

الف-۴: مدیر ترجمه

الف-۵: سردبیر فصل‌نامه

الف-۶: سرپرست امور انجمن‌ها

 

ب. مدیران انجمن به سرپرستی هیئت تحریریه

 

پ. مدیران بخش‌های مختلف: گالری/اخبار/مقاله‌ها

می‌پسندم(۸)نمی‌پسندم(۰)

© تمامی برای وبگاه افسانه محفوظ است | طراحی و پشتیبانی تیم کمک رایانه